FinGO informuje Investice

Co s investicemi ve světle rusko-ukrajinské války

V souvislosti s aktuálním děním na Ukrajině se množí otázky, jak tato situace ovlivní investice a co byste měli dělat se svým portfoliem. Proto bychom rádi připomněli investiční zásady, které platí nejen v této situaci, ale všeobecně. 

Mít chladnou hlavu a nedělat unáhlené závěry.

Na kapitálových trzích zažíváme většinou růstová období (Bull Market – Býčí trh), ale občas také období poklesu (Bear Market – Medvědí trh). Jakmile klienti zaslechnou první zprávy o nástupu medvědího trhu, začínají se bát o své úspory. Přemýšlí, zda není lepší vše prodat a počkat, až trhy začnou opět růst. Při realizaci odkupu v období poklesu ovšem znamená realizovat ztrátu. Nejlepším řešením je tedy nakoupit „zlevněné“ investiční instrumenty a „svést se“ poté na růstovém období.

Dodržení investičního horizontu

Investiční horizonty jsou nastavené tak, že počítají i s případnými poklesy na trzích, které se historicky dějí a bez kterých by trh nemohl fungovat. Dodržení svého plánovaného investičního horizontu je v tomto období zásadní. Pravidelné investování toto aktuální dění nijak neovlivní – nakupujete totiž levněji

O peníze se starají profesionálové

Investice spravují mezinárodní renomované investiční společnosti, které zaměstnávají profesionály v oboru. Portfolio manažeři pečlivě danou situaci monitorují a učiní takové kroky, aby vývoj investic klienta byl optimálně nastaven. K ruce také mají analytický a risk tým, který pomáhá danou situaci řešit.Pokud si nejste jistí, co byste měli dělat, spojte se se svým finančním poradcem. Určitě s vámi rád projde nastavení celého portfolia a poskytne další informace.

Rubriky

Cestovní pojištění FinGO informuje Hypotéky Investice Napsali o nás Neživotní pojištění Osobní finance Tiskové zprávy Životní pojištění

Mohlo by se Vám také líbit

Nejčtenější články

Nejnovější články

  Hypotéky

  Hypotéky

  Odhad nemovitosti

  Odhad nemovitosti

  Investice

  Investice a spoření

  Životní pojištění

  Životní pojištění