Tiskové zprávy

Tisková zpráva: Společnost FinGO získala významnou investici od Enterprise Investors

Praha, 20. října 2021 – Digitální makléřská síť FinGO získala investici přes 19 milionů eur od investičního fondu Enterprise Investors. Nové prostředky bude v souladu se svou strategií využívat zejména na další rozvoj digitální platformy pro poradce i klienty, budování značky a rozvoj obchodní sítě. Enterprise Investors získává touto investicí ve společnosti FinGO minoritní podíl.  

FinGO, které začátkem října 2021 oznámilo start své služby v České republice, chce pomocí investice od Enterprise Investors urychlit svou expanzi v ČR i další růst na Slovensku. 

CEO společnosti FinGO Lukáš Novák k investici říká: “Vážím si důvěry Enterprise Investors, kteří ocenili naši filozofii a jedinečný koncept FinGO. Můžeme nejen posílit budování významného hráče na českém trhu, ale i dále rozvíjet růst největšího digitálního makléře na Slovensku. Společně se silným partnerem budeme pokračovat v naší cestě digitalizace finančního zprostředkování k vybudování makléře budoucnosti. Během příštích tří let plánujeme investovat do rozvoje FinGO více než 750 milionů korun, což nám umožní dosáhnout obratu více než 2,5 miliardy Kč za Českou republiku a Slovensko.”

Enterprise Investors jsou jednou z vůbec největších společností spravujících fondy private equity ve střední a východní Evropě. Od svého vzniku v roce 1990 vytvořili devět fondů s celkovou hodnotou přesahující 2,5 miliardy eur. Doposud investovali přes 2,1 miliardy eur a ukončili investice v celkovém objemu 4,2 miliardy eur. Ve finančním sektoru realizovali investice v Maďarsku i Polsku. V České republice a na Slovensku jde o první investici v tomto sektoru. 

„Rozhodli jsme se investovat do společnosti FinGO kvůli jejímu unikátnímu byznys modelu a z toho plynoucího růstového potenciálu. FinGO se od konkurence na trhu finančního zprostředkování liší tím, že jako jediné propojuje vyspělý systém online prodeje s vlastní sítí finančních poradců. Právě tento model je v západní Evropě výrazně úspěšnější, než tradiční způsob finančního zprostředkování. Očekáváme, že i díky naší investiční podpoře dokáže FinGO znásobit svůj výkon a jsme přesvědčeni, že společnost má potenciál vyrůst v lídra trhu,“ okomentoval Martin Chocholáček viceprezident Enterprise Investors, který je zodpovědný za tuto investici.

Důležitým faktorem při rozhodování o vstupu investičního partnera byly pro FinGO zejména zkušenosti Enterprise Investors s akvizicemi dalších rostoucích finančních společností ve střední Evropě. Zásadními byly z tohoto pohledu například předcházející investice do maďarské sítě Netrisk.hu, která se po vstupu Enterprise Investors stala největším online pojišťovacím makléřem v oblasti cestovního pojištění,  pojištění odpovědnosti i majetkových pojistek. Podobnou roli sehrála Enterprise Investors i u lídra na polském trhu společnosti Unilink. V České republice pak Enterprise Investors v minulosti investovala do společností Kofola, nebo AVG. Tržní kapitalizace AVG se během angažmá EI ve společnosti zvýšila 11,5 krát.

FinGO.sk rostlo i přes loňský pandemický rok téměř o 40 % a dosáhlo obratu 13,8 mil. eur. Je to dáno především investicemi do generování leadů z online prostředí a růstu poradenské sítě, která se od roku 2018 téměř ztrojnásobila. V roce 2021 FinGO.sk vyhrálo tendr,  díky kterému svoji obchodní síť rozšiřuje o 500 makléřů Wüstenrot InHouse Broker. Ta se stala podřízeným finančním agentem FinGO.sk. Společnost spustila v loňském roce i platformu FinGO Reality, která propojila makléřský broker pool s realitními kancelářemi a rozšířila i síť FinGO Premium center. Její další digitální platforma FinGO Market efektivně propojuje klienty se zájmem o hypotéku, investice, nebo pojištění s makléři, schopnými klientovi ušít nabídku na míru jeho potřeb z té nejširší nabídky bank a pojišťoven.

FinGO.cz, které svoji činnost zahájilo letos, má dle ČNB registrováno přes 200 licencovaných vázaných zástupců a toto číslo plánuje do konce roku více než zdvojnásobit. 

O společnosti Fingo:

Digitální finančně-poradenská společnost FinGO.sk začala na Slovensku působit v roce 2018 s cílem přinést makléřům i klientům pohodlí, férovost a díky digitálním technologiím i příležitost, jak oslovit nové klienty. V současnosti má FinGO téměř 1300 finančních makléřů, kteří působí ve všech 79 okresech Slovenska a po celé České republice. FinGo je součástí lokální investiční skupinyu InTeFi Capital podnikatele a investora Lukáše Nováka. Skupina vlastní a řídí slovenské a české společnosti z oblastí informačních technologií, financí, a real estate developmentu. Podíl vlastní i v předním českém  nakladatelství, distributorovi a prodejci knih Euromedia Group, pod kterou spadá např. značka LUXOR.

Kontakt pro média:

Ondřej Tengler / Rubikon PR

t: +420 737 503 252

m: ondrej.tengler@rubikonpr.cz

Napsali o nás

Rubriky

Cestovní pojištění FinGO informuje Hypotéky Investice Napsali o nás Neživotní pojištění Osobní finance Tiskové zprávy Životní pojištění

Mohlo by se Vám také líbit

Nejčtenější články

Nejnovější články

  Hypotéky

  Hypotéky

  Odhad nemovitosti

  Odhad nemovitosti

  Investice

  Investice a spoření

  Životní pojištění

  Životní pojištění