Hypotéky

Refinancujte hypotéku hned a ušetřete tisíce měsíčně

Poslední možnost výhodně refinancovat

Na hypotečním trhu dochází k „úrokové bouři”, dalo by se mluvit i o tornádu. Úrokové sazby raketově rostou, zároveň se ale zvyšuje i rozptyl mezi jednotlivými bankami. Zatímco někde stále „nakoupíte” s úrokem od 2,44 %, jinde budete za stejných podmínek platit sazby od 3,59 %.  Pokud se vám tak podaří refinancovat hypotéku včas, můžete ještě nyní ušetřit tisíce korun každý měsíc.

AKTUALIZACE: Od 1. listopadu 2021 došlo k dalším změnám v úrokových sazbách bank a situace se dál rychle vyvíjí. Doporučujeme vyzkoušet naši hypoteční kalkulačku a obrátit se na našeho finančního poradce, který pro vás ještě zvládne získat výhodnější úrokové sazby.

Nízkým hypotečním úrokům už odzvonilo

Do nedávna jsme byli zvyklí si běžně brát hypotéku za sazby pod 2 %. Někdo se dostal na 1,79 %, někdo na 1,89 % a někdo třeba na 1,99 %. Sazby se moc nepohybovaly, maximálně o drobné desetinky, a rozptyl mezi bankami byl prakticky minimální. Proto i prostor pro nějaké výhodné refinancování přechodem k jiné bance byl poměrně malý.

Zdražování odstartovala ČSOB a ostatní banky se přidaly

Dneska úroky raketově rostou. Do čela pomyslného peletonu se dostala ČSOB, v jejímž holdingu je i Hypoteční banka, která oznámila zvýšení sazeb od 25. října 2021 o 0,8 % u jednoleté fixace, o 0,7 % u tříleté fixace a u delších fixací o 0,5 %. Proto jejich nejnižší sazbu najdete v případě developerských projektů od 3,29 % a u ostatních klientů od 3,49 %. Na to reagovaly další velcí hráči na trhu hypoték, jako třeba Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank či UniCredit Bank, které se všechny přehouply přes 3 %. 

Aktuální přehled úrokových sazeb hypoték

BankaÚrokové sazby hypotéky
ČSOB, Hypoteční bankaod 3,49 %
Komerční bankaod 3,29 %
Česká spořitelnaod 3,14 %
Raiffeisenbankod 3,49 %
UniCredit Bankod 3,22 %
EQUA bankod 3,49 %
mBankod 3,59 %
Oberbankod 3,50 %
Sberbankod 2,94 %
Monetaod 2,44 %
Úrokové sazby hypotéky

Nižší úrokové sazby jsou někde stále k dispozici

Na druhém konci ale najdeme zajímavější nabídky jako například Monetu, která nabízí u produktu Refinanso (produkt zaměřený na refinancování) úrokovou sazbu od 2,44 %. A to už je poměrně velký rozdíl, který vám může ušetřit nemalé peníze. Pojďme se podívat na konkrétní příklad.

Klient, který si vezme hypotéku na 3 miliony korun se splatností 30 let a úrokem 3,49 %, se dostane na splátku 13 455 Kč, zatímco klient se stejnou výší úvěru a splatností s úrokovou sazbou 2,44 % dostane na splátku 11 760 Kč. Když budeme kalkulovat pětiletou fixaci, tak se nám zde nabízí úspora přes 101 000 Kč. Na úrokovou sazbu pod 3 % se dostanete třeba i u Sberbank, což vám ukazuje i náš webový srovnávač hypoték.

Infografika: Jak můžou odlišné hypoteční sazby zapůsobit na vaše splátky
Infografika hypotečních sazeb

Na dlouhou dobu se může jednat o poslední příležitost

Období extra levných hypoték asi na delší dobu končí. Sazby se blíží hranici 3,5 % a vzhledem k nárůstu inflace a predikci ČNB o dalším navyšování pravděpodobně půjdou ještě výše. Ale pokud nepropásnete ten správný okamžik, můžete stále získat výhodnější úrokovou sazbu, než vám nabízí vaše stávající banka, a výrazně tak ušetřit na zaplacených úrocích. 

Refinancovat hypotéku můžete až dva roky dopředu

A jak dlouho dopředu lze refinancovat? Některé banky to umí jeden rok dopředu a některé i dva roky dopředu. Navíc jsou banky schopné vám úrokovou sazbu garantovat 30 až 60 dní od podání žádosti. To je doba, do kdy musíte doložit bance podklady. Více Vám poradí náš úvěrový specialista.

Rubriky

Cestovní pojištění FinGO informuje Hypotéky Investice Napsali o nás Neživotní pojištění Osobní finance Tiskové zprávy Životní pojištění

Mohlo by se Vám také líbit

Nejčtenější články

Nejnovější články

  Hypotéky

  Hypotéky

  Refinancování hypotéky

  Refinancování hypotéky

  Investice

  Investice a spoření

  Životní pojištění

  Životní pojištění