DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍ SPOŘENÍ

Pro zobrazení výnosů
prosím vyplňte formulář

Popis

Popis nástroje:

Doplňkové penzijní spoření je nástroj pro spoření na důchod, které je podporované státem a nabízí investici podobnou investici do podílových fondů. Výhodou je zákonem regulovaná nákladovost fondů a v konkrétních případech producentů také garance nezáporného zhodnocení při naplnění dopředu stanovených podmínek, jako je minimální délka spoření nebo dodržení stanovené investiční strategie. Z pohledu státního příspěvku, který je připisován kvartálně, je tento příspěvek nejvyšší při úložce 1000 Kč měsíčně, a to ve výši 230 Kč. Při celkovém vlastním příspěvku 3 000 Kč měsíčně je pak dosaženo také maximálního snížení daňového základu účastníka, a to o 24 000 Kč pro daný rok, kdy maximální úspora pro účastníka při sazbě daně 15 % je pak 3 600 Kč.

Jak na to:

DPS Vám může nabídnout Váš finanční poradce, který Vám rovnou pomůže s výběrem vhodné strategie.

Zdroj předpokládaného výnosu:

Ilustrativní roční zhodnocení vychází z průměrného ročního zhodnocení dle jednotlivých fondů. V našem případě uvažujeme vyváženou strategii s průměrným historickým zhodnocením 4,50% ročně v případě nejlepších penzijních společností na trhu.

Doporučený investiční horizont:

Do 60 let věku klienta

Vstupní poplatky:

Bez vstupních poplatků.

Informace o zdanění:

Výnosy se daní až při výběru prostředků (dle způsobu výběru se uplatní daň na různé části výnosu).

Jak rychle se dostanete k penězům:

V 60 letech (následně po alespoň 5 letech spoření) máte možnost vybrat jednorázovou výplatu a nebo rentu, která je výhodnější z pohledu danění výnosů.